Ile kosztuje wymiana pokrycia dachowego?

Na koszt wymiany pokrycia dachowego składa się kilka czynników. Kluczowe znaczenie ma cena wybranych przez nas produktów. Zwykle idzie ona w parze z ich jakością.

Istotne jest również wynagrodzenie dekarza, które zależeć będzie między innymi od powierzchni oraz stopnia skomplikowania naszego dachu.

Na jakie koszty powinniśmy być więc przygotowani w związku z wymianą pokrycia?

Najczęściej przed położeniem nowego pokrycia musimy wcześniej usunąć stare. Cena takiej usługi waha się od 4 do 20 zł /m2. Należy jeszcze doliczyć cenę wywozu oraz utylizacji starego pokrycia.

Kluczowa dla kosztów wymiany pokrycia jest cena nowych produktów. Jeszcze do niedawna za rozwiązanie ekonomiczne uchodziły blachodachówki. Ten rodzaj pokrycia podrożał jednak znacząco w ostatnim czasie. W efekcie to dachówka cementowa aktualnie jest opcją najatrakcyjniejszą cenowo. Koszt pokrycia metra kwadratowego dachu zaczyna się od 35 zł / m2. Dachówki ceramiczne, które zarówno pod kątem jakości, jak i estetyki są rozwiązaniem klasy premium kosztują w granicach 65 zł / m2.

Do ogólnego kosztu wymiany pokrycia musimy doliczyć także wynagrodzenie dekarza. Jest ono zależne od wielu czynników, między innymi regionu kraju, stopnia skomplikowania prac czy wybranego przez nas rodzaju produktów. Średni koszt montażu nowej blachodachówki mieści się w przedziale 10-30 zł /m2. Cena za ułożenie dachówki ceramicznej wynosi najczęściej od 30 do 60 zł.

Jeżeli podczas remontu planujemy montaż nowych rynien, zabezpieczeń przeciwśnieżnych, systemów komunikacji dachowej albo innych akcesoriów, również musimy uwzględnić je w kosztach.

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej wyceny Twojego dachu, nie wahaj się i skontaktuj się z nami!